Challenge League
Wyniki, podsumowanie, przebieg i wyścig sezonu, tabela, analiza ligi, historia, porównanie sezonów, rekordy, osiągnięcia, statystyki, drużyny i transfery
Tabela Challenge League
| # | Drużyna | M | W | R | P | Bramki | +/- | PKT | Forma |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Stade Lausanne-Ouchy | 2 | 2 | 0 | 0 | 4:0 | +4 | 6 | — |
| 2 | FC Winterthur | 2 | 1 | 1 | 0 | 7:2 | +5 | 4 | — |
| 3 | Yverdon Sport | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:2 | +1 | 4 | — |
| 4 | FC Aarau | 2 | 1 | 1 | 0 | 3:2 | +1 | 4 | — |
| 5 | Étoile Carouge | 2 | 1 | 0 | 1 | 3:1 | +2 | 3 | — |
| 6 | Neuchatel Xamax FC | 2 | 1 | 0 | 1 | 4:4 | 0 | 3 | — |
| 7 | SC Kriens | 2 | 1 | 0 | 1 | 2:2 | 0 | 3 | — |
| 8 | Stade Nyonnais | 2 | 0 | 1 | 1 | 1:2 | -1 | 1 | — |
| 9 | Rapperswil | 2 | 0 | 0 | 2 | 4:7 | -3 | 0 | — |
| 10 | FC WIL 1900 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1:4 | -3 | 0 | — |
Challenge League – wyniki, tabela i statystyki
Challenge League to drugi poziom ligowy w Szwajcarii.
Inne rozgrywki w kraju
Jak wygląda sezon 2026?
W dostępnych danych rozegrano dotąd 20 meczów. Padło w nich 58 goli, co daje średnio 2,90 bramki na spotkanie. Na pierwszym miejscu znajduje się Stade Lausanne-Ouchy z dorobkiem 10 pkt. Druga pozycja należy do Neuchatel Xamax FC (9 pkt), a różnica do lidera wynosi obecnie 1 punkt. W ścisłej czołówce jest również Yverdon Sport.
Czołówka tabeli Challenge League
Kolejki i najbliższe mecze
Co znajdziesz na stronie Challenge League?
Główna sekcja mecze i terminarz pozwala przechodzić między kolejnymi rundami i otwierać Match Center konkretnych spotkań. Tabela Challenge League pokazuje klasyfikację ogólną oraz bilans u siebie i na wyjeździe. W statystykach znajdziesz strzelców, asystentów, klasyfikację kanadyjską i kartki, a sekcja drużyny prowadzi bezpośrednio do profili klubów z terminarzem, kadrą i formą. Dla rozgrywek z dostępnymi danymi działa również centrum transferów. Pozostałe krajowe rozgrywki znajdziesz w centrum Szwajcaria.
Dane na tej stronie są aktualizowane w trakcie sezonu, dlatego układ tabeli, lider klasyfikacji strzelców i liczby meczów mogą zmieniać się po kolejnych spotkaniach. Golero.pl łączy tutaj wyniki i statystyki z profilami klubów, zawodników, Match Centerem oraz najnowszymi wiadomościami dotyczącymi tych rozgrywek.










